Herná pohoda a dobrá forma našich žiackych družstiev sa ukázala aj na pôde Novej Bani, kde zvíťazili obe kategórie a dokonca bez inkasovaného gólu, čo je výbornou vizitkou pre FK Brezno!

Starší žiaci U-15 pod dočasným vedením trénera Mateja Švantnera (zastupoval na lavičke trénera Jána Gajdošíka, ktorý sa ako asistent reprezentačného trénera zúčastní v najbližších dňoch prvého kola kvalifikácie žien do 19 rokov) vstúpili do duelu dobre, loptu držali viac na svojich kopačkách a odmenou im bol gól po peknej strele od kapitána Vraždiaka z 20. minúty zápasu. Do polčasu sa nepodarilo využiť ďalšie dobré šance, a tak sa do šatní išlo s najtesnejším vedením pre Brezno. O konečnom výsledku rozhodlo prvých desať minút druhého dejstva. Striedajúci útočník Michal Herko sa presadil hneď v 42. minúte a následne o dve minúty zlomil definitívne odpor súpera po štandardnej situácii Paľus. Na konečných 0:4 v náš prospech stanovil a okorenil svoj dobrý výkon Matej Schön. Spokojný s výkonom i výsledkom bol pri svojej premiére aj tréner Matej Švantner: “Zápas v Novej Bani sme zvládli veľmi dobre. Od začiatku zápasu sme diktovali tempo hry a súpera sme k ničomu nepustili. Skóre otvoril kapitán Vraždiak a do polčasu ostali ďalšie naše šance nevyužité. V druhom polčase skórovali postupne po úniku Herko, hlavou po rohu Paľus a aj Matej Schön na konečných 0:4. Chlapci si zaslúžia pochvalu za odvedenú hru, pekné futbalové akcie a koncentrovaný výkon, ktorý nepoľavil ani za stavu 0:4 v náš prospech.”

MFK Nová Baňa – FK Brezno U-15   0 : 4   (0 : 1)

Góly za Brezno : 20´ Vraždiak, 42´ Herko, 44´ Paľus, 58´ Schön M.

Zostava U-15 : Ďuriš – Schön M., Bartoš, Paľus, Belko, Vraždiak, Murad (36´ Pančík J.), Pančík M. (61´ Kovalčík), Mondl (68´ Kováčik A.), Multán (48´ Schön A.), Cencer (36´ Herko)

Štvrtú výhru z posledných piatich duelov zaknihovali mladší žiaci U-13, ktorých viedol v zápase proti Novej Bani Dominik Molčan. Celý prvý polčas patril hráčom Brezna, ale na gól sa čakalo až do poslednej minúty prvého polčasu, keď z pokutového kopu skóroval Ján Kováčik. Ako sa neskôr ukázalo, jednalo sa o víťazný gól, keďže už ani jeden zo súperov nedokázal v zostávajúcom priebehu skórovať. Podrobnejší popis duelu aj s hodnotením poskytuje tréner Dominik Molčan: Zápas v Novej Bani bol zápasom dvoch rozdielnych polčasov. V prvom polčase sme boli lepším tímom my, v tom druhom zase domáci. Jediný gól zápasu sme strelili my a to v 29. minúte peknou kolmou prihrávkou našiel Koštial Horského, ktorý prešiel súperovho bránkara a na bránkovej čiare rukou loptu zastavil súperov hráč. Nariadený pokutový kop s rozumom Kováčik premenil. Druhý polčas prevzali iniciatívu domáci, no naši hráči na čele s brankárom Figlušom si so šancami domácich poradili. My sme prevažne hrozili z protiútokov, ale skóre sa nám už zvýšiť nepodarilo. Chlapcov chválim za bojovnosť, chcenie až do poslednej minúty a obetavosť, kedže zablokovali viacero súperových striel. Taktiež teší nula gólov v našej sieti a ďalšie víťazstvo nad tabuľkovo vyššie postaveným tímom.”

MFK Nová Baňa – FK Brezno U-13   0 : 1   (0 : 1)

Gól za Brezno : 29´ Kováčik (z PK)

Zostava U-13 : Figľuš – Mora, Kováčik, Grendel, Šucha, Štulrajter, Koštial, Kvietok, Horský (striedal: Dubec)