Počas posledných dvoch týždňov odohrali starší žiaci postupne tri zápasy, v ktorých sa im opäť nepodarilo bodovať a dokonca ani skórovať. Nutno však dodať, že súpermi im boli družstvá B-tímov z futbalových akadémií a Senohrad, ktorý je farmou ďalšieho prvoligistu zo Zvolena. Bohužiaľ náročnosť druhej ligy a šírka kádra trénera Mateja Švantnera si vyberá svoju daň a musíme len pevne veriť, že dobrou trénovanosťou a ochotou pobiť sa o výsledok sa podarí zvrátiť negatívnu sériu prehier našej U-15.

MFK Dukla BB “B”  –  FK Brezno U-15   9 : 0 (5 : 0)

Zostava U-15 : Štimac – Kováčik A., Seifert, Mora, Kováčik O. – Kršiak, Pančík Martin, Kvapil – Pindiak (65´ Pančík Maroš), Horský (36´ Zemko), Cencer

Hodnotenie trénera Mateja Švantnera: Zápas proti “béčku” Dukly Banská Bystrica nám vôbec nevyšiel. Súper bol od prvých minút dominatným mužstvom a vyhrával nad nami vo všetkých štatistikách. V zápase nám nevychádzalo takmer nič a zaslúžene sme prehrali.

TJ Družstevník Senohrad  –  FK Brezno U-15  13 : 0 (6 : 0)

Zostava U-15 : Pančík Martin – Kováčik A., Kováčik J., Seifert, Kováčik O. – Pindiak, Mora, Kvapil (60´ Pančík Maroš) – Horský,  Štimac, Borlok (36´ Zemko)

Hodnotenie trénera Mateja Švantnera: Na další zápas sme opäť cestovali, tentokrát do Senohradu. Zápas sme začali dobre, keď sme si dokázali vytvoriť dve gólové príležitosti, žiaľ sa nám ich nepodarilo premeniť. Po dvoch nepremenených príležitostiach sa hra úplne otočila, hráči súpera prevzali iniciatívu a góly v našej sieti začali pribúdať. Domáci hráči zaslúžene vyhrali a tým naša nelichotivá séria stále pokračuje.”

FK Brezno U-15  –  RSC Hamsik Academy “B”   0 : 9 (0 : 3)

Zostava U-15 : Štimac – Kováčik A., Kováčik O., Mora, Zemko – Kováčik J., Pančík Martin – Pindiak,  Kršiak, Kvapil (44´ Pančík Maroš) – Horský

Hodnotenie trénera Mateja Švantnera: “Zápas proti Hamšikovej Akadémii bol další, ktorý sme nezvládli. Prvý polčas sme boli súperovi ako tak vyrovnaným súperom, vyšli nám tri fantastické nábehy za obranu, no opäť sme zlyhali v koncovke. Druhý polčas nám vôbec nevyšiel a súper zvýšil svoje skóre na konečných 0:9. ”