Mládežnícke tímy pracujú aj počas prázdninového obdobia, čoho dôkazom je aj práve skončený denný Futbalový kemp FK Brezno, ktorý sa uskutočnil od pondelka 12.7. do piatku 16.7.2021. Účastníkmi kempu boli hráči a hráčky FK Brezno vo veku mladších žiakov a prípraviek a počas piatich dní sa im venovalo striedavo až sedem mládežníckych trénerov FK Brezno.

Pre mladých hráčov boli počas každého dňa zabezpečené futbalové i mimofutbalové aktivity, ktorými si spestrili náročné, ale zábavné futbalové tréningy. Pondelok odštartoval dvomi tréningami a vzdelávacou aktivitou na tému správnej životosprávy, hygienických návykov a predstavením filozofie mládeže FK Brezno. Utorok sa po rannom tréningu presunuli chlapci na Čiernohronskú železnicu, kde okrem príjemnej jazdy vláčikom absolvovali aj turistickú prechádzku náučnými chodníkmi vo Vydrovskej doline. Streda patrila opäť dvom náročným tréningom, po ktorých vo štvrtok prišla na rad v doobených hodinách zaslúžená  regenerácia vo forme návštevy plavárne. Poobedňajším tréningovýn programom bol futbalový turnaj, ktorý priniesol množstvo krásnych akcií, gólov a emócií. Piatok vyvrcholil individuálnymi súťažami a záverečným turistickým výletom nad Brezno. Počas každého dňa bol samozrejmosťou dostatočný pitný režim, desiata a olovorant vo forme ovocia či sladkej odmeny a výdatný obed.

V závere je nutné v prvom rade poďakovať všetkým chlapcom a aj jednej našej hráčke za zodpovedný prístup ku svojej každej povinnosti a výborne futbalové výkony. Odmenou pre nich bol malý darček v podobe flašky s logom klubu a hlavne každodenný profesionálny prístup kvalitných trénerov dohliadajúcich na ich futbalový rozvoj.  Počas piatich dní sme mali možnosť vidieť na futbalovom trávniku v Brezne veľkú futbalovú perspektívu našho klubu a aj touto cestou sme chceli motivovať chlapcov hájiť farby FK Brezno.